Kalibracja kamer samochodowych i radarów ADAS

Kalibracja kamer samochodowych i radarów - systemy wspomagające Twoje auto

Obecnie prawie każdy nowy samochód jest wyposażony w szereg systemów wspomagających kierowcę np:
– System awaryjnego hamowania
– Wykrywanie pieszych
– Monitorowania martwego pola
– Aktywny tempomat

Dlatego kalibracja kamer samochodowych i radarów to idealne rozwiązanie!

Czym jest kalibracja kamer samochodowych i radarów?

Kalibracja kamer samochodowych czy też radarów to niezbędne działanie potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikowi samochodu od momentu opuszczenia warsztatu. Warto zwrócić uwagę, że prawidłowo przeprowadzona wymiana szyby czołowej oraz kalibracja ma wpływ na zmniejszenie się liczby wypadków. Dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo na drogach. Dlatego też ważne jest, aby kalibracja kamer samochodowych oraz radarów została przeprowadzona przez doświadczonego montażystę zaraz po wymianie szyby.
W związku z tym w naszej firmie kalibrację kamer samochodowych i radarów przeprowadzają doświadczeni fachowcy.

Dlaczego kalibracja kamer samochodowych i radarów jest tak ważna?

Oferowany przez nas system wsparcia kierowcy ADAS, czyli kalibracja kamer samochodowych i radarów posiada wiele zalet. Po pierwsze zwiększa świadomość kierowcy podczas jazdy, na przykład w momencie parkowania ostrzegając o innym pojeździe, kiedy zaczyna on zbaczać z pasa ruchu lub znajdujących się w martwym polu lusterek. Kalibracja kamer samochodowych i radarów zwiększa komfort kierowcy na przykład: automatycznie zmienia światła z drogowych na krótkie, utrzymuje odpowiednią prędkość pojazdu podczas jazdy na autostradzie. Kluczowym atutem jest ułatwienie parkowania czy też wyjazdu z parkingu. Co najważniejsze kalibracja kamer samochodowych i radarów może uchronić przed wypadkiem, ostrzegając kierowcę lub zatrzymując pojazd.

Kalibracja kamer samochodowych i radarów – dlaczego warto nas wybrać?

Kalibracja kamer samochodowych i radarów wykonywana w naszym warsztacie to bezpieczne rozwiązanie dla każdego kierowcy. Tym bardziej, że korzystamy z profesjonalnego sprzętu z najwyższej jakości. Sprzęty na których pracujemy pozwalają na sprawną diagnostykę z opisanymi procedurami kalibracji oraz pokrycie marek pojazdów. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania.

Kalibracja kamer samochodowych i radarów – wymaga serwisowania

Kalibracja kamer samochodowych i radarów to popularny system bezpieczeństwa dla każdego samochodu. Dlatego nasi fachowcy zamontują odpowiednio przemyślany system modułowy dla wielu marek. Warto zwrócić uwagę, że systemy ADAS wykorzystują cały szereg czujników, kamer czy też głowic radarowych. Są one rozmieszczone w różnych miejscach pojazdu. Niemniej jednak samochód w trakcie jazdy narażony jest na wiele drgań – co też powoduje, że czujniki ulegają rozkalibrowaniu. Dlatego też kalibracja kamer samochodowych i radarów wymaga serwisowania. Nasi fachowcy dokonają sprawnej diagnostyki, serwisowania oraz usunąć wszelkie błędy.

Kalibracja kamer samochodowych i radarów - kiedy należy tego dokonać?

Systemy te wymagają sprawdzenia i wrazie potrzeby kalibracji gdy:
– Została wymieniona szyba czołowa
– Po wypadku lub kolizji
– Po wymianie dowolnego komponentu systemu ADAS na nowy lub używany
– Po regulacji geometrii, gdy zostały zmienione nastawy osi tylnej

Posiadamy specjalistyczne przyrządy umożliwiające kalibrację systemów ADAS, jak i również możliwość zaprogramowania używanych komponentów systemu.

Bez problemów radzimy sobie z ochroną komponentów w Audi, VW, Seat, Skoda, z innymi markami również poradzimy.

Elty © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Be Perfect
Regulamin | Polityka prywatności